Bez kategorii

agencja celna

Agencja celna zajmuje się przede wszystkim obsługą celną odprawianego towaru. Najczęściej agencje celne bardzo poszerzają swoje usługi, aby jak najlepiej dopasować się do różnych potrzeb swoich klientów biznesowych. Najczęstszymi klientami agencji celnych są przedsiębiorcy, którzy zajmują się importem oraz eksportem towarów.

Agencja celna http://rusak.pl/ ma wiele zadań. Przede wszystkim zgłasza ona  towar do procedury przed urzędem celnym. Robi to oczywiście w imieniu przedsiębiorcy, z jakim nawiązała współpracę, a wiec z importerem lub eksporterem. Dokonuje również obliczeń oraz wykazuje kwoty należności importowych czy też eksportowych. Dobra agencja celna posiada wielu pracowników, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i są z zawodu agentami celnymi. Osoby takie posiadają bardzo duże doświadczenie zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Mają również ogromną wiedzę z zakresu prawa celnego, które jak wiadomo – wcale nie należy do najłatwiejszych.

Czy istnieje konieczność wynajmowania agencji celnej?

Oczywiście nie ma takiej konieczności. Jednak, złożone procedury i wiele formalności sprawia, że przedsiębiorcy decydują się na pomoc – agencja celna może przyspieszyć cały proces. Najczęściej  agencja celna daje wsparcie dwóm rodzajom firm: pierwsza grupa to firmy bardzo młode, które nie mają jeszcze odpowiedniego doświadczenia i z łatwością mogą popełnić błąd, który będzie ich wiele kosztował. Druga grupa to  firmy, które działają na dużą skalę i potrzebują solidnego wsparcia agentów celnych.

Oddelegowanie części spraw związanych z wysyłaniem towarów, gwarantuje przedsiębiorstwu wiele oszczędności – nie tylko finansowych, ale  przede wszystkim czasowych, co ma ogromny wpływ na płynność w firmie i na jej szybki rozwój.

Jeżeli firma decyduje się na samodzielne kontaktowanie się z urzędem celnym i załatwianie wszystkich formalności, musi przede wszystkim zatrudnić ludzi, którzy znają się na prawie celnym, a także zakupić odpowiednie programy, przy pomocy których kontakt z urzędem celnym będzie możliwy. Są to oczywiście spore koszty. Można ich z łatwością uniknąć, kiedy wspomoże nas profesjonalna agencja celna.

Szeroko rozumiana pomoc  w zakresie działań związanych z procedurami celnymi – tak w skrócie można nazwać to, co robi każda agencja celna. Jednak powstają agencje, które zajmują się również transportem, a także doradztwem i wieloma, wieloma innymi usługami – warto zatem poszukać takiej agencji, która spełni Twoje oczekiwania i naprawdę będzie Ci pomocna. Chcesz spokojnie prowadzić biznes? Zdaj się na profesjonalistów!